HELENA KOHÚTOVÁ

Narodila som sa v roku 1986 vrajže ako “NÁHODA“ 🙂                                                                   Dnes viem, že NIČ NIE JE NÁHODNÉ a ak by som tu nemala byť, nebola by som tu.

Pochádzam, ja to nazývam “z talianskej rodiny “ (čo na srdci, to na jazyku), čo bolo x-krát veľmi úsmevné. Rodičia sa nám snažili zabezpečiť všetko, ale samozrejme v zdravej miere. Mali nadhľad a vždy odstup, čo dnes vidím, ako skvelý prístup.

Mám staršiu sestru, ale asi to poznáte, keď poviem, že každá sme úplne iná, ako keby každá od niekoho iného. Sestra mala nadanie na jazyky, tvorbu, učenie a ja na fyzickú a manuálnu prácu a šport. Tak sa aj naše cesty posúvali. Jej cesta - umeleckým štýlom a mne tým - športovým.

Až do momentu, kedy sa život našej rodiny zásadne zmenil. Mala som 16 rokov, keď otca obrali o jeho firmu, ktorú budoval celých 8 rokov, či deň, či noc. A v jeden deň - bolo po všetkom. Vzali nám auto, peniaze a skoro sme stratili aj náš byt. Celá naša životná i finančná situácia sa v jeden deň zmenila, celá istota... všetko bolo preč. Stále živo vidím ten obraz, ako otec sedel na sedačke zlomený  a chcela som mu pomôcť, ale nevedela som ako. Hnevalo a trápilo ma to zároveň. Zrazu sa problémy teenagerky vytratili a riešili sme situáciu, ako prežiť, ako otca podržať.

Zrazu sa veľký majiteľ, podnikateľ, ocitol na úrade práce. A tak, aby nás uživil, skúšal skoro všetko, čo prišlo pod ruky. Napríklad multilevel marketing, dnes známy, ako Network Marketing. Vtedy, keď som ho videla, ako sa trápi, ako robí 7 vecí v jeden deň, tak som si v duchu povedala, že toto nie...a hlavne, že ja toto v živote robiť nebudem. Bolo to veľmi náročné. Všetci sme museli priložiť ruku k dielu a pomôcť fyzicky, psychicky i finančne, aby sme to zvládli. Bolo to jedno z najťažších období v našom živote a trvalo celých 7 rokov, kým sme sa pohli ako tak z dlhov… ako tak ďalej. Dnes sme spätne vďační za túto udalosť, nakoľko nás zásadne ovplyvnila, zmenila… a aj vďaka tomu som dnes tým, kým som.

Ak by sa to nestalo, nešla by som do Grécka, nezažila lekciu ponižovania a zistenia, že nikto okrem Vás sa o Vás nepostará a nespraví nič za Vás…  a ako je dôležité, kto sa nachádza vo vašom okolí, vo vašej blízkosti. Vďaka tej lekcii a situácii, by som sa asi nikdy nechopila príležitosti v českej firme, v ktorej som pochopila, ako dôležité je sa nevzdávať, ísť ďalej aj napriek okolnostiam... a vždy si vytvoriť svoj vlastný názor. Táto skúsenosť ma opäť posilnila a posunula k mojej terajšej firme a tomu, že som zúžitkovala všetko, čo som sa naučila, rozhodla a konala. A úspech sa dostavil…No netrval dlho, len do momentu, keď som sa zaľúbila, uletela a začala žiť život - dnes vravím niekoho úplne iného. Stala som sa inou osobou, stratila som sa.        

Výsledkom bolo, že som po 6 rokoch stratila skoro všetko – zdravie, vzťahy, peniaze, lásku, úspech. Musela som zažiť ozajstnú STRATU a naučiť sa POKORE A VĎAČNOSTI, aby som prišla až sem... a našla seba. Mohla začať odznova s inými hodnotami a s vedomím, že každý deň mám možnosť voľby, každý deň môžem niečo dobré vykonať, ale v prvom rade musím začať od seba.Trvalo mi dlhšie si uvedomiť moju vlastnú hodnotu a mať tých správnych ľudí okolo seba. Dnes, aj vďaka nim, si uvedomujem - naplno svoje talenty a aplikujem ich do svojej práce.

Mám tri hlavné segmenty, ktorými sa uberám a naplno angažujem.

Prvým je môj team ľudí v Cashback World, ktorí presahuje 165.000 klientov a viac ako 1000 firiem. Vediem ich k finančnej slobode a samostatnosti.

Druhým hlavným pilierom je moja Akadémia, ktorá najprv vznikla, ako myšlienka smerujúca len pre ženy - SMART LEADING LADIES v preklade “Šikovné ženy, ktoré vedia a vedú“. Časom sa o tento projekt začali zaujímať aj muži. Pretože prínos nebol len finančný, ale pomáhal mnohým prekonávať aj svoje vlastné obmedzenia a strachy. Výsledkom boli sebavedomejší ľudia, vedomí si svojej hodnoty.

A na základe toho vznikol program EDUCATION FOR LIFE ONLINE - ( v mojom preklade “Alebo to, čo Vás nenaučili v škole a ani v zamestnaní“ ) a je určený pre ľudí i mládež, ktorí chcú niečo robiť, možno aj popri zamestnaní, ale nevedia čo a ako začať. Zdieľam tu moje know-how, skúsenosti z podnikania, network marketingu, klasického obchodu, ale hlavne osobné životné situácie, na ktoré keby ma niekto v tom čase upozornil,tak už som niekde inde... ako sa hovorí.

Tretím pilierom je mentoring, biznis konzultácie a agent spíkrov, hviezd. Táto oblasť bola vždy mojou súčasťou, len som si ju neuvedomovala a nebrala za ňu plat, províziu. 🙂 Vždy, keď som spoznala nejakého spíkra, alebo osobnosť, ktorá ma zaujala, tak som tú osobnosť doporučila ďalej. A pri spoluprácach, ktoré boli pravidelné, alebo dlhodobé sa udialo to, že mnohým som dala rady, tipy, či úplne nové idei - ku ich projektom. Čoho výsledkom bolo, že sa im zvýšila návštevnosť, predaje a viacerí z obchodovali a predali celé moje nápady za nemalé peniaze a ja som sa tešila, že som pomohla, aká som šikovná a mala dobrý pocit na srdci…

Až kým, ma neupozornila celebrita svetového formátu - a to Marie Diamond z filmového a knižného bestselleru THE SECRET – Tajomstvo, ktorej som dohodila angažmá a zabezpečila eventy v Európe i v USA. Povedala mi, že, to čo robím, je vo svete normálna, vážená a veľmi dobre platená funkcia. 🙂 A tak som začala byť platená za to,čo robím - automaticky a rada.

AKTUÁLNE -MOJA MISIA : 

Projekt i9 fľaša - Life Quality in a Bottle

Chcem pomáhať a som šťastná, že som sa pustila do projektu súvisiaceho so životným prostredím a naším zdravím. Nie pre peniaze, ale preto, že mnou rezonovala daná téma.

Viac ako 70% nášho tela tvorí voda. Preto je nesmierne dôležité uvedomenie, že je podstatné nielen to AKÚ vodu pijeme, ale aj Z ČOHO ju pijeme. Či je to voda z kohútika, ktorá je znečistená a chemicky upravovaná, alebo tá z plastu. A nestačí, že plasty ničia planétu, no podľa mnohých odborných štúdií aj nás SAMÝCH.

Chcete sa na to pozerať, alebo spravíte niečo pre seba a tým aj pre túto planétu? Kúpou i9 fľaše nahradíte 200 plastových fliaš ročne. 

V srdci i9 fľaše je unikátny informačný kód, ktorý pozitívne ovplyvňuje prirodzené vlastnosti vody , má schopnosť zlepšiť kvalitu a vitalitu pitnej vody , vďaka celosvetovo ocenenej technológii Poznik. Voda získa svoju prirodzenú molekulárnu štruktúru.

TU pri TOMTO PROJEKTE  som pochopila, že zmenu robím ja a začínam od seba. Je to, v daný moment, tým ako sa chovám, ako reagujem. Často si myslíme, že nič nezmeníme, nezmôžeme, ale nie je to tak...

Myslíme si, že sme kvapkou v oceáne, no ja vravím: „Sme tou najdôležitejšou kvapkou, lebo od seba dokážeme meniť celý svet.“ Každý deň, každý moment o tom rozhodujem.

A preto som zamilovala do Informovanej fľaše -pretože pomáha, nielen mne,  ale súčasne i životnému prostrediu... 

Ak s Vami daná téma rezonuje alebo máte nejaký zdravotný problém určite kliknite sem : VIAC O I9- INFORMOVANEJ FĽAŠI alebo navštívte naše Rodinné centrum kde sa dozviete oveľa viac :NAŠE RODINNÉ CENTRUM

Helenka is a passionate and talented woman that wants to support you in creating abundance in your life. She brings transformation thru her business, networking and teamwork. Helenka je vášnivá a talentovaná žena, ktorá chce a podporuje ľudí pri vytváraní hojnosti v ich živote. Prináša transformáciu a zmenu prostredníctvom jej podnikania, obchodnej sieťe a tímovej spolupráce.

Marie DiamondGlobal transformational teacher,speaker, author and star in the hit movie The Secret. Globálna transformačná rečníčka, koučka, autorka a hviezda filmového a knižného bestselleru Tajomstvo - Marie Diamond.

Helena je zdrojom nekonečnej energie, nadšenia a inovatívnych nápadov ako zlepšovať biznis iných ľudí. Odhaľuje ľuďom príležitosti tam kde ich oni nevidia.

Andy WINSONTrenér, mentor a motivátor v oblasti ľudského potenciálu a prosperity.Je autorom knižného bestselleru „Mysli, konaj, zbohatni“

Helenku som spoznala vďaka spolupráci s Lyoness. Som rada, že sme sa stali aj priateľkami, lebo je to skvelá žena so srdcom na správnom mieste a s víziou pomáhať ľuďom. Má jedinečnú schopnosť budovať podnikania a nachádzať vzájomne výhodné prepojenia a spolupráce, čo je zdrojom jej úspechu a výsledkov. Je vytrvalá, lojálna, nadšená, korektná a má ľudský prístup. Posledné roky sledujem jej osobnú transformáciu a obdivujem jej silu, odvahu, pokoru a ochotu na sebe neustále pracovať a učiť sa od ostatných.

Katarína Zacharovázakladateľka RealWoman, lektorka, koučka, rečníka a autorka knihy Ako dostať od života, čo chceme